Podgatunki anime.


Anime tworzy niemalże takie same gatunki jak tradycyjne filmy. Jednakże cechuje się tym iż powstaje wiele podgatunków, które kierowane są do określonej grupy odbiorców. W tych gatunkach według specyfiki, występują określone postacie. Mogą to być dzieci, mali chłopcy, małe dziewczynki, mogą to być mali bohaterowie lub też magiczne nastolatki.

Bardzo często pojawiają się również drużyny anime czy też bohaterowie w innych światów, lub też roboty. Każda z tych pod kategorii przeznaczona jest dla określonej grupy osób, kobiet, mężczyzn, dzieci, chłopców, dziewczynek, czy fanów typowego kierunku. Bohaterowie tych podgatunków mają bardzo często cechy szczególne. Dla przykładu wizerunek chłopca jest bardzo podobny do kobiety, mają ciało prawie nie umięśnione i chude, często nazywani są pięknymi chłopcami. Postacie takie możemy znaleźć w produkcjach takich jak Angel no Ceres lub też Pleas Save My Earth. Tak jak i piękny chłopak występuje w anime tak występuje piękna dziewczyna. Postacie te występują niemalże w każdym anime.

Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci anime. Występują one zarówno w filmach dla dzieci jak i filmach dla dorosłych. W filmach przeznaczonych dla dorosłych widnieją w scenach erotycznych. Bardzo popularnym filmem anime z tymi postaciami są Czarodziejki z Księżyca. Niezwykle popularne w anime dla dzieci są zwierzęta. Zwierzęta w anime nazywane są kemono i posiadają bardzo często ludzkie cechy bądź też zachowują się jak ludzie. Bardzo często maja duże znaczenie w anime i oddziałują bezpośrednio na fabułę filmu. Istnieje również cała masa innych postaci jak dla przykładu tsukkome i boke którzy służą w anime za postacie komiczne raczej o małej inteligencji. Postacie nazywane shinigami to postacie o ciemnym charakterze i ukazujące śmierć.

Tsundere to postacie dziwne i raczej trzymające się z daleka od innych osób. Stoją przeważnie na uboczu i w miarę fabuły coraz bardziej stają się widoczne. Tak duże zróżnicowanie postaci w anime, powoduje to iż ta japońska sztuka staje się niezwykle popularna.