Jaką wybrać sztukę Japonii.

Japonia to kraj, który popularyzuje swoją sztukę i tradycję na całym świecie. Popularnością japońskich sztuk nie jest reklama ale ich oryginalność i to iż są wyjątkowe. Duża popularnością są sztuki, które wprowadzają w nasze życie harmonię i porządek, a przy tym stają się bardzo popularne. Jedną z takich japońskich tradycji może być sztuka hodowania drzewek zwana bonsai. Bonsai to niezwykle ciekawa sztuka, polega ona na hodowaniu tradycyjnych drzew w formie zminiaturyzowanej. Służą do tego specjalne doniczki które nie pozwalają się drzewu rozrosnąć. Dodatkowo specjalnie przycinanie powoduje iż drzewko zachowuje kształty według przypisanych zasad. Dobrze wyhodowane bonsai jest niezwykle cenione i może stać się cennym eksponatem. Bonsai służy przede wszystkim do zdobienia mieszkań bądź ogrodów. Inna sztuką zajmującą się układaniem kwiatów jest ikebana.

Sztuka ta polega na układania kwiatów według harmonii. Jest to wyjątkowo piękna i kolorowa sztuka japońska, która zdobyła szczególne zainteresowanie w śród kobie. Japonia to także zabawa z kartkami papieru. Ta ciekawa sztuka japońska zwana jest origami i polega na składaniu kartek w taki sposób aby uzyskać różnorodne kształty. Sztuka ta wymaga wielu ćwiczeń i wprawy aby wykonywać bardziej zaawansowane układanki. Jest to niewątpliwie, ciekawa sztuka propagowana szeroko również w śród dzieci. Innym bardzo ciekawym kierunkiem w Japonii jest manga. Sztuka rysowania postaci, a w Europie i na świecie znana pod pojęciem komiksu.

Manga to przeważnie zbiór krótkich historyjek. O ostatnich latach stała się niesłychanie popularna ze względu na wyrazistość swoich postaci. Manga jest także bratem anime, które w skrócie bardzo często przenosi te bajki na ekrany filmów. Anime jest inspiracją i obecnie bardzo popularnym kierunkiem w Japonii.

Bardzo często służy do promowania tego kraju w śród najmłodszych. Japonia to kraj wielu ciekawych tradycji wartych poznania. Szczególnie dla tych którzy cenią sobie połączenia harmonii, tradycji z nowoczesnością.