Znane festiwale

Na całym świecie organizowanych jest bardzo wiele różnego typu festiwali filmów, dzięki którym można obejrzeć najbardziej znane produkcie filmowe, w tym twórców polskich oraz światowych. Festiwal Camerimage organizowany jest z sukcesem od kilku lat, najpierw  organizowany był w Toruniu, a następnie przez dłuższy czas w Łodzi a obecnie przeniesiony został do Bydgoszczy. Główną przyznawaną nagroda podczas festiwalu jest nagroda Złota Żaba. Warto więc startować w części konkursowej, tym bardziej, że nagrody są bardzo cenne. Główną zaletą uczestniczenia w festiwalu jest to, że swoje projekcje można pokazać widzom na całym świecie. Ze względu na rangę festiwalu bardzo wiele osób, decyduje się na pokazanie swoich  filmów podczas konkursu. Kolejnym znanym oraz bardzo cenionym festiwalem jest festiwal w Berlinie, na który przyjeżdżają goście z całego świata. Festiwal w Berlinie, tak jak i większość znanych raz cenionych festiwali organizowany jest cyklicznie, co roku.

Z reguły cały układ festiwalu dzieli się na część konkursową oraz na część pokazową. Festiwal filmowy jest jednym z bardziej znanych oraz cenionych wydarzeń kulturalnych. Podczas trwania każdego z festiwali, jury przyznaje nagrodę główną oraz nagrody w poszczególnych kategoriach.

Zaproszenia do uczestniczenia w znanych festiwalach otrzymuje się od organizatorów a także miejscówki można kupić. Warto uczestniczyć w tego typu spotkaniach, tym bardziej, że całe wydarzenia jest organizowane na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Znane festiwale filmowe to: te, które organizowane są w Polsce, czyli festiwal filmów afrykańskich, festiwal filmów kina niezależnego, a także festiwal filmów fabularnych w Gdyni oraz festiwal filmów kina niezależnego. To jedne z wielu festiwali, które organizowane są na terenie Polski. Ze znanych festiwali międzynarodowych światowych, te najbardziej cenione to: festiwal w Cannes,  a także festiwal w Berlinie oraz Festiwal filmów w Wenecji. Warto uczestniczyć w festiwalach!