Wariacje anime

Japońskie anime niewątpliwie odniosło ogromny sukces i stało się bardzo popularne na całym świecie. Rozwinięte zostało w wielu krajach i zdobyło rzesze fanów. Jak każdy produkt tak i anime doczekał się różnych wariacji, szczególnie dlatego iż jest to produkt bardzo popularny a co za tym idzie dochodowy. Pojawił się nowy substytut na rynku animacji bardzo przypominający anime Animacje te oparte na postaciach anime zyskały nazwę amerime. Termin ten odnosi się do wszystkich animacji które w jakikolwiek sposób podobne są do animacji japońskich. Szczególnie duża popularność amerime odniosło w ameryce. Pojawiło się tam wiele popularnych seriali które również zyskały fanów w Europie i Japonii.

Wiele osób krytykuje amerime za typowy plagiat i podróbki japońskich animacji. Pomimo tych zarzutów amerime również naśladowane jest przez twórców anime. Wiele popularnych filmów amerime zostało zrobionych w Japonii już jako filmy anime. Inną ciekawą wariacją jest mieszanka anime i magii. Twórcy tworzą komiksy które powstają z popularnych anime. Cała produkcja opiera się na wycięciu kadrów i wydrukowaniu ich w kolorze z doczepionymi specjalnymi chmurkami, w których prowadzony jest dialog. Jest to dosyć popularna forma komiksu i animacji.

Do tworzenia takich komiksów nie koniecznie twórcy posługują się tylko animacją stworzoną w Japonii i według tradycji anime. Te wszelkie pochodne pokazują jak bardzo anime jest popularne i jak bardzo działa na rynek wydawniczy. Niemalże każdy produkt, który jest dochodowy staje się wykorzystywany w inny sposób niż jego oryginalne przeznaczenie. I tak anime można znaleźć niemal wszędzie, na koszulkach drukowane są postacie z anime. Zostały wydane specjalne książki i albumy. Istnieją także gadżety z anime. W przemyśle komputerowy anime znalazło odzwierciedlenie w grach komputerowych. Powstało wiele gier komputerowych na podstawie anime. Anime to także wiele gadżetów na telefony komputerowe tak bardzo teraz popularne. Można je odnaleźć w postaci obrazków, tapet, filmów czy też w postaci prostych gier.