Super sentai w anime.


Każdy z nas bardzo lubi oglądać filmy z bohaterami i ich niezwykłymi czynami. Staja się oni dla nas niedoścignionym wzorem jeśli posiadają nadludzkie zdolności. Często takie nadludzkie zdolności bohaterowie ci wykorzystują do walki ze złem. Powstało bardzo dużo takich produkcji, są one niezwykle popularne i chętnie oglądane przez widzów.

W filmie możliwe jest już niemal wszystko a bohaterowie posiadają niezwykłe umiejętności co bardzo nas fascynuje. Również anime, pochodzące z Japonii posiada taki gatunek filmów z bohaterami a nazywa się on Super sentai. Super sentai produkowane są przeważnie w formie seriali i opowiadają losy grupy bohaterów którzy mają niezwykłe zdolności. Należy podkreślić iż super sentai przeważnie dotyczy grupy bohaterów. Super sentai w anime wykorzystuje swoje moce do walki ze złem i ochrony świata przed złymi przybyszami. Do walki tej wykorzystują nie tylko swoje nadprzyrodzone moce ale również specjalne urządzenia nie dostępne dla zwykłego śmiertelnika.

sentai anime

Mogą to być miecze, specjalna broń, najnowsze wynalazki lub też popularne w animach roboty – mech. Należy podkreślić iż pierwsi superbohaterowie powstali w USA, jednak Japończycy szybko zaadaptowali ten pomysł tworzą wiele anime o super bohaterach. Jednym z najpopularniejszych anime w Japonii było anime Samurai Sentai Shinkenger o super bohaterach w czterech kolorach. Serial ten wydawany jest od dawna również wersji amerykańskiej pod nazwą Power Rangers. Anime to zdobyło ogromną popularność na całym świecie, również w Polsce. Power Rangers to nic innego jak grupa nastolatków posiadająca niezwykłe umiejętności. Bardzo często od ich wspólnych działań zależy los świata i ich mieszkańców. A anime tym bohaterowie ci posiadają nie tylko super zdolności ale także specjalne kombinezony czy broń do walki z wrogami. Anime z super bohaterami stało się niezwykle popularne w śród młodzieży. Seriale anime wpłynęły znacząco na rozwój gospodarczy, gdyż wiele gałęzi przemysłu zaczęło wzorować się na superbohaterów z anime i produkować wiele produktów z podobiznami, gadżetami czy kubkami.

Seriale animowane w telewizji występują w bardzo różnej formie. Najpowszechniejszą i najbardziej znaną są oczywiście kreskówki dla dzieci w rodzaju „Kaczora Donalda” czy „Królika Bugsa”. Ci sami bohaterowie w kolejnych odcinkach stają w obliczu zupełnie nowych przygód, a często przydzielane są im zupełnie inne role, na przykład zostaje im przyporządkowany konkretny zawód, bądź zmieniana jest sceneria na historyczną lub przyszłościową. Inną kategorią seriali animowanych są bardziej skomplikowane opowieści, charakteryzujące się stałą fabułą, upodabniającą je do tradycyjnych seriali fabularnych. Szczególnie sentai anime popularne są one w Japonii, gdzie anime, czyli animowane seriale lub filmy, traktowane są jako ważna, bardzo prestiżowa odmiana sztuki. Seriale tego rodzaju coraz częściej jednak pojawiają się również w krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Osobną kategorię seriali animowanych, zwłaszcza japońskich, stanowią hentai, czyli animowane seriale erotyczne. Dla dorosłych przeznaczone są również współcześnie produkowane seriale o humorystycznej, ale szokującej treści, na przykład „South Park” lub „Włatcy Móch”.