Stereotypy o anime


Jeśli jakiś produkt staje się popularny w internecie natychmiast można znaleźć o nim wiele informacji. W Polsce jak i na świecie w ostatnich latach bardzo stały się filmy produkcji japońskiej o nazwie anime.

Filmy te maja swoją specyfikę i bardzo wyróżniają się w śród filmów animowanych. Bardzo często filmy anime kojarzymy z krzykliwymi postaciami o dużych oczach, które w beztroski sposób wyrażają swoje emocje. W dodatku bardzo często myli iż filmy anime prezentują wyłącznie postacie o cechach azjatyckich, a jest zupełnie inaczej.

Mało kto wie iż Japonia produkuje wiele filmów animowanych, a każdy film animowany w Japonii to anime. Japończycy stosują ta nazwę do każdego filmu animowanego. Na całym świecie zaś, powstał trend który pod pojęciem anime określa specyficzne filmy japońskie z postaciami o wielkich oczach. Produkcje które powstają na świecie i nawiązują do filmów anime posiadają swój oddzielny termin i nazywane są bardzo często amerime. W Japonii powstało wiele tytułów które w Europie zdobyły ogromną popularność i przez myśl nikomu by nie przeszło, że to właśnie w Japonii – stolicy anime – zostały narysowane. Stwierdzić śmiało można iż anime w Japonii to wszystkie bajki które tam powstają, nawet Pszczółka Maja, która właśnie powstała w kraju sztuki anime. Anime stało się bardzo popularne niewątpliwie ze względu na swoja oryginalność i możliwość dotarcia do szerokiej grupy osób. Filmy anime pokazują wiele z życia człowieka i w ciekawy, czasem bardzo skomplikowany sposób pokazują jego problemy i sposoby rozwiązania. Nie da się ukryć, że niektóre filmy anime są produkowane w sposób komercyjny i celem ich jest zarobić jak najwięcej. Jednak istnieje dużo produkcji, opartych na pasji i próbie przekazania światu to co próbują przekazać ambitne filmy czy też książki. Anime robi to w sposób bardziej dyskretny i delikatny. Nie są to więc tylko bajki, choć większość osób odbiera anime jako głupia bajka. Próbując zwrócić na anime trochę więcej uwagi, na pewno przekonamy się jak dużo jest wartościowych tytułów.

Tagi dodane do tego wpisu przez blogera: