Stereotypy o anime


Jeśli jakiś produkt staje się popularny w internecie natychmiast można znaleźć o nim wiele informacji. W Polsce jak i na świecie w ostatnich latach bardzo stały się filmy produkcji japońskiej o nazwie anime.

Filmy te maja swoją specyfikę i bardzo wyróżniają się w śród filmów animowanych. Bardzo często filmy anime kojarzymy z krzykliwymi postaciami o dużych oczach, które w beztroski sposób wyrażają swoje emocje. W dodatku bardzo często myli iż filmy anime prezentują wyłącznie postacie o cechach azjatyckich, a jest zupełnie inaczej.

Mało kto wie iż Japonia produkuje wiele filmów animowanych, a każdy film animowany w Japonii to anime. Japończycy stosują ta nazwę do każdego filmu animowanego. Na całym świecie zaś, powstał trend który pod pojęciem anime określa specyficzne filmy japońskie z postaciami o wielkich oczach. Produkcje które powstają na świecie i nawiązują do filmów anime posiadają swój oddzielny termin i nazywane są bardzo często amerime. W Japonii powstało wiele tytułów które w Europie zdobyły ogromną popularność i przez myśl nikomu by nie przeszło, że to właśnie w Japonii – stolicy anime – zostały narysowane. Stwierdzić śmiało można iż anime w Japonii to wszystkie bajki które tam powstają, nawet Pszczółka Maja, która właśnie powstała w kraju sztuki anime. Anime stało się bardzo popularne niewątpliwie ze względu na swoja oryginalność i możliwość dotarcia do szerokiej grupy osób. Filmy anime pokazują wiele z życia człowieka i w ciekawy, czasem bardzo skomplikowany sposób pokazują jego problemy i sposoby rozwiązania. Nie da się ukryć, że niektóre filmy anime są produkowane w sposób komercyjny i celem ich jest zarobić jak najwięcej. Jednak istnieje dużo produkcji, opartych na pasji i próbie przekazania światu to co próbują przekazać ambitne filmy czy też książki. Anime robi to w sposób bardziej dyskretny i delikatny. Nie są to więc tylko bajki, choć większość osób odbiera anime jako głupia bajka. Próbując zwrócić na anime trochę więcej uwagi, na pewno przekonamy się jak dużo jest wartościowych tytułów.