Popularność mangi i anime.

Japonia to bardzo ciekawy i inspirujący świat. Sztuka Japonii jest jedną z najbardziej cenionych sztuk na świecie. Odznacza się bardzo duża dokładnością i dbałością o szczegóły. Wielu twórców sztuki na świecie inspiruje się twórcami z Japonii.

Japonia to jedyny kraj gdzie kultywowana jest tak mocno animacja i rysunek. Niemalże każdy z nas widział japońskie animacje w telewizji. Animacje te podbiły niemal cały świat i stały się inspiracją dla wielu osób.  Choć animacja w Japonii pojawiła się już w trzydziestym wieku podbiła świat dopiero na przełomie osiemdziesiątego i dziewięćdziesiątego roku. Te charakterystyczne postacie stały się symbolem Japonii.

Na świecie zdobyły ogromną rzeszę fanów. Filmy anime trafiły do wielu odbiorców dlatego stały się tak popularne. Z racji tego iż filmy anime odzwierciedlają wiele kategorii i dziedzin życia znalazły wiele odbiorców. W anime możemy znaleźć niemalże coś interesującego dla każdego. Powstają filmy anime w kategorii dla dzieci, anime dla dorosłych jak horror czy nawet anime erotyczne. Nie brakuje gatunku sensacyjnego, anime fantastycznego czy też w postaci baśni. Anime to także filmy na kierunkowanego do konkretnego odbiorcy. Animie było inspirowane w dużej mierze do popularnych japońskich komiksów zwanych manga. Dlatego dzisiaj można zauważyć bardzo duże podobieństwo do tych dwóch sztuk japońskich. Podobnie jak filmy anime tak i komiksy manga miały swoje kategorie i to bardzo zbliżone do filmów anime. Manga stała się tak samo jak filmy anime popularna niemalże na całym świcie. Wielu twórców współczesnych japońskimi komiksami inspiruje się nimi aż do dzisiaj. Wiele współczesnych komiksów ma zabarwienie mangi i jest dzisiaj  z tego powodu bardzo popularna. Manga oraz anime w życiu Japończyków odegrała bardzo wiele i   wpłynęła w znaczący sposób na finanse państwa. Dzisiaj produkcje Japonii podbijają świat, stają się popularne nie tylko na ekranach kin czy telewizji, ale także w internecie. Anime dociera niemal do każdej dziedziny życia, popularne są ciuchu z bohaterami kreskówek, dodatki do komórki czy przeróżne akcesoria życia codziennego. Anime to już oddzielna pop kultura szerzona przez wielu na szeroką skalę.