Popularne gatunki w anime.


Anime cechuje się tym iż ma w sobie wiele popularnych gatunków, które znalazły milionów fanów. Ta szybko rozprzestrzeniająca się sztuka japońskiej animacji, dociera niemal do każdego dzięki swojej różnorodności. Jednym z popularnych gatunków anime jest cyberpunk. Jest to nic innego jak gatunek science – fiction, poruszający daleką przyszłość.

Filmy anime tworzone w tym klimacie bardzo często pokazują zniszczoną przyszłość i ciągła walkę o partyzantów o wolność i demokratyczną władze. Miasta przeważnie są zniszczone i rządzą w nich gangi a sama przyszłość nie rysuje się ciekawie. To niewątpliwie mroczne klimaty i bliska interpretacja teraźniejszości pozwalają na zainteresowanie widzów tym tematem. Innym bardzo ciekawym gatunkiem jest horror.

Horrory w Japonii są bardzo popularne i często opierają się na ludowych wierzeniach bądź też baśniach i legendach. Japońskie horrory anime opierają się przeważnie na jednej postaci, upiorze, który powraca z zaświatów by dokonać zemsty i w końcu zaznać spokoju. Horrory te stały się niezwykle popularne, co zawdzięczać możemy anime. Wiele krajów decyduje się na tworzenie podobnych tytułów anime bądź też nawet filmów pełno metrażowych. W odróżnieniu do filmów produkcji amerykańskiej, japońskie horrory nie są nacechowane scenami przemocy i krwistymi momentami. Filmy te opierają się przeważnie na strachu i bardzo dobrze budują napięcie. Inną bardzo ciekawą kategorią filmów anime są mech. Filmy te są bardzo popularne i dotykają niedalekiej przeszłości. Głównymi bohaterami tych animacji są roboty o nazwie mech. Mechy są sterowane przez ludzi i zachowują się niemalże jak ludzie. Często uzbrojone są w cały arsenał broni i mogą przybierać różne kształty.

Bardzo popularnymi serialami z mechami były Macross oraz serial Gundam. Jak widać tematyka anime jest bardzo różnorodna i niemalże każdy może znaleźć coś dla siebie. Dlatego też anime stało się tak popularne, ponieważ propaguje kilka gałęzi i rodzajów filmów. Od najpopularniejszych tematyk do całkowicie niszowych czy wręcz tematyk, które powstały w czasie produkcji anime.