Magical girls w anime

Anime stało się niezwykle popularne z racji tego iż dociera do wielu osób. Posiada wiele kategorii, w której każdy może coś znaleźć. Dostępne są filmy dla dzieci, dla młodych chłopców o super bohaterach, dla młodzieży, jak również dla dorosłych osób. Ciekawą kategorią filmów anime są filmy dla dziewczyn o bohaterkach, którymi są nastoletnie dziewczyny.

Mowa tutaj szczególnie o dziewczynach, które posiadają niezwykłe moce otrzymane od innych osób bądź też z przedmiotów. Anime takie często nazywane są magical girls, czyli magiczne dziewczyny. Gatunek ten jest niezwykle popularny w anime jak komiksach manga. Dziewczyny te zazwyczaj żyją w zwykłym świecie i prowadzą codzienne życie, jednak gdy trzeba wykorzystują swoje magiczne moce do walki ze złem lub ułatwieniu sobie wielu sytuacji. Jedną z najpopularniejszych anime jest anime o Czarodziejkach z Księżyca. Anime to nadało kierunek wielu późniejszym filmom. Dziewczyny obdarzone czarodziejską mocą obarczone są pewną odpowiedzialnością i muszą ta moc wykorzystywać do wyznaczonych im celów. To jedna z pierwszych anime gdzie młode dziewczyny z racji tego iż posiadają czarodziejską moc muszą dźwigać na sobie odpowiedzialność i obowiązki. Anime to bardzo dokładnie pokazuje iż życie nie jest beztroskie tylko pełne wyborów oraz to jak trudno niekiedy dostosować się do otaczającego nas świata.

Seria anime Czarodziejki z Księżyca zdobyła ogromna popularnością, a jej bohaterki walczące ze złem  i wykorzystujące swoje czarodziejskie moce stały się popularne na całym świecie. Filmy z gatunku czarodziejskie dziewczyny mają swoje specyficzne elementy. Bohaterowie tych anime często walczą w grupie i mogą wykorzystywać do tej walki wielu sprzymierzeńców. Często posługują się magicznymi przedmiotami bądź też magicznymi zwierzętami. Główną bronią bohaterek jest stosowanie zaklęć. Anime te popularne są do dzisiaj. Choć serial anime Czarodziejki z Księżyca zakończył się już powstaje wiele nowych produkcji które wzorują się na tym serialu i również zdobywają ogromną ilość widzów.