Jakie są filmy anime.


Filmy anime w ostatnich latach w Polsce stały się bardzo popularne. Ogląda je niemal każdy. Te japońskie produkcje w wielu wypadkach produkowane do tej pory tradycyjnymi technikami znalazły sobie odbiorców w każdym wieku. Jest to jednak jedna z cech anime, aby filmy były na kierunkowane na każdą możliwą grupę osób. I w ten sposób filmy anime tworzone są dla młodzieży i dorosłych, tworzone są dla kobiet i mężczyzn, a także dla osób starszych. Bardzo często filmy anime dotykają wybranych grup społecznych takich jak biznesmeni, kucharze, pokojówki, sprzątaczki czy taksówkarze, niemal każdego i wszystkich. Japońskie filmy animowane są bardzo specyficzne i szybkie do rozpoznania. Postać cechują przede wszystkim bardzo duże oczy, które wielokrotnie w czasie filmu zmieniają się pod wpływem emocji.

Głowa bardo rzadko zachowuje proporcje i bardzo często jest większa niż tułów. Charakterystyczną cechą japońskich filmów animowanych jest sposób w jaki wyrażane są emocje. W Japonii powstał w tym celu nowy styl, który jest podstawą każdego anime, nazywa się on super deformed. Styl ten w szczególny sposób uwydatnia emocje animowanej postaci, które są bardzo często skrajne. Postać przedstawiona w ten sposób ma bardzo często cechy humorystyczne. Pomimo tego iż obecnie w Japonii wykorzystuje się coraz częściej do produkcji anime techniki komputerowej, obecne filmy nie odeszły koncepcją od oryginałów. Istnieją też twórcy, którzy nadal posługują się technikami tradycyjnymi. Tak jak anime dotyka wiele dziedzin życia tak w anime istnieje wiele gatunków które bardzo często zlewają się ze sobą.

Anime tworzy oddzielną sztukę filmową i tak jak w filmie możemy spotkać się z anime fantastycznymi, anime dramatycznymi czy też anime sensacyjnymi. Jak i tradycyjne filmy anime dotyka również strony erotycznej i powstało wiele, również i w tej kategorii. Jednak większość produkcji zawiera w sobie po trochu z każdego gatunku i jest stworzone dla szerokiego grona odbiorców takich jak dzieci i starsze osoby.