Jak anime zdobywa popularność.


Anime zdobyło na całym świecie niesamowitą popularność. Stała się w wielu krajach kultem i wielką sztuką. Swoje początki zawdzięcza w Japonii gdzie powstały pierwsze filmy anime. Filmy te powstały jeszcze w latach trzydziestych i zdobyły duża popularność. Działania wojenne jednak zatrzymały rozwój w Japonii i prace nad rozwojem anime zostały przerwane. Po wojnie w Japonii, duża popularność zaczęły zdobywać komiksy.

Komiksy zwane manga, stały się inspiracja do powstania nowych filmów anime. Pomimo wielkiej popularności filmów animowanych powstałych w Hollywood , anime pomału i sukcesywnie zdobywało rzeszę fanów. Stawała się coraz bardziej popularna i rozwijała się coraz szybciej. Eksplozja anime nastąpiła w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Anime stała się niezwykle popularna i dochodowa. Popularność w Japonii była tak ogromna, że te animowane filmy stały się podstawą gospodarki, przynosząc milionowe zyski w jenach. Japońskie anime to charakterystyczne filmy animowane, które w specyficzny sposób oddają klimat życia. Postacie w anime są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Cechuje ich wyłupiaste oczy i często ciemne włosy. Również zachowania postaci są bardzo charakterystyczne, a szczególnie wyrażanie emocji. Emocje w filmach anime są przedstawiane bardzo przesadnie i dotyczą często skrajnych emocji.

Filmy anime zdobyły swoją popularność jeszcze z jednego ważnego powodu, podobnie jak tradycyjne filmy tak i anime posiada swoje gatunki. Anime więc, dociera ze swoim przekazem niemal do każdej jednostki. W filmach anime możemy odnaleźć swoją ulubiona kategorię i może być to dramat, sensacja, horror, romans czy film fantasy. Anime bardzo często kieruje swoje filmy do pewnej grupy osób, robiąc filmy tematyczne. Bardzo często w filmach anime spotkamy się z filmami o charakterze sportowym, magicznym czy społecznym. Anime również nie zapomniało o małych dzieciach, choć filmy te z reguły nie są kierowane do dzieci, powstają jednak anime które są typowymi bajkami. Kto jeszcze nie zainteresował się tą Japońską sztuką animacji, ten nie wie co traci. Anime choć głośno się o niej mówi nie jest takie łatwe do znalezienia a już na pewno nie dobre anime.