Gdzie znajdziemy anime.


W raz z popularyzacją anime powstawało wiele nowych pomysłów i sposobów wykorzystania anime do innych celów. Tak jak to dzieje się z każdym popularnym produktem tak i anime zostało wykorzystywane do produkcji i promocji wielu innych produktów. Anime samo w sobie jest produktem, który nie trzeba reklamować.

Wystarczy spojrzeć do internetu i wpisać w wyszukiwarkę słowo anime, a wyskoczy nam kilkanaście tysięcy stron, dotyczące tego tematu. Anime staje się bowiem pomału pewną kulturą, która gromadzi miliony fanów na całym świecie. Wiele przedsiębiorczych osób zauważyło ten fakt i zaczęło wykorzystywać anime do zrobienia pieniędzy.

Wiele popularnych bajek anime, przeznaczonych dla tych najmniejszych osobników ma swoje odpowiedniki w zabawkach, figurkach, kartach czy ubraniach i butach. Bardzo popularne staje się przenoszenie filmów anime do gier komputerowych, które cieszą się równie duża popularnością. Na podstawie anime powstaje wiele komiksów zwane popularnie manga jak również wiele książek czy albumów, a nawet specjalnych kolekcji. Anime wykorzystywane jest do promowanie produktów spożywczych, przemysłowych czy też produktów finansowych.

Seriale anime, które zdobyły ogromną popularność stały się początkiem filmów pełno metrażowych, które odnosiły jeszcze większą popularność. Wiele współczesnych producentów bajek bardzo często inspiruje się filmami anime i wcale się tym nie kryje. Idąc dalej znajdziemy na pewno tradycyjne filmy, które wiele zaciągały z filmów anime. Anime stało się inspiracją dla wielu twórców w wielu dziedzinach. Dziś otacza nas niemal wszędzie, jest w naszych telewizorach, komputerach, ubraniach, naczyniach, zabawkach i grach komputerowych. Znajdziemy też ją w naszych telefonach gdzie w Japonii jest szczególnie popularna. Możemy mieć ją w postaci tapety lub też animowanych esemesów. Bardzo często pojawia się wiele gier komputerowych opartych na anime. I nic w tym dziwnego, że produkt ten przeżywa taki boom. Jest to normalna koleją rzeczy iż to co popularne staje się jeszcze bardziej popularne i tak jest w przypadku anime.