Gatunki anime.

Anime mimo tego iż jest ogólnie pisząc bajką posiada swoje gatunki. Sztuka ta zrodziła się w Japonii i jest rozpowszechniona niemalże na całym świecie. Obecnie w Japonii stanowi ważny nurt kulturalny i jest bardzo dochodowa. Jednak wiele fanów interesuję się anime z racji jej oryginalności i wyjątkowych cech. Anime próbuje dotrzeć do wszystkich dlatego też na kierunkowana jest na wiele osób zarówno młodzież jak i starsze osoby.

Anime jest także na kierunkowana na wiele dziedzin życia tak aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Anime zaliczana do sztuki filmowej posiada swoje odpowiedniki filmu tradycyjnego i tak w anime możemy znaleźć gatunki filmów przygodowych i akcji, są również anime przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, dostępne są równie gatunki romansu, horroru, fantastyki dramatu czy nawet erotyzmu.

Bardzo często w anime zauważa się łączenie wielu gatunków w jednym filmie, co bardo utrudnia określenie jednej kategorii. Anime posiada również własna klasyfikację filmów do której należy podchodzić raczej luźno. Bardzo często filmy anime to filmy o konkretnych postaciach i tak możemy rozróżnić filmy anime z młodymi dziewczynami bądź też filmy anime z młodymi chłopcami. Istnieje bardzo dużo anime o robotach czy humanoidach, tak samo bardzo popularne są filmy anime pokazujące walczące o dobro grupy osób lub też anime pokazujące gangi. Nie zapomnijmy też iż w anime mogą pojawić się sceny erotyczne bądź też całe produkcje filmów erotycznych.

Anime zajmuje się również bardzo często określona dziedziną życia i tak powstają bardzo popularne filmy anime dotyczące sporu. Mogą to być anime, które cechują się zainteresowaniem w obszarze piłki nożnej lub też wyścigów samochodowych. Mogą być anime które interesują się modą i całym jej światem, bądź też anime o dorastaniu nastolatków i ich życia w szkole. Anime może pokazać niemal każą sytuacje z naszego życia i utożsamić się niemal z każdym. Bohaterowie anime to często postacie, które mają podobny pogląd do całych mas ludzi dlatego tak często są lubiani i szanowani. Anime stało się wielka kulturą, często oddziałującą na nasze realne życie.