FESTIWAL w Cannes

Festiwal filmowy w Cannes to jeden z bardziej znanych oraz cenionych w świecie artystycznym festiwali, podczas którego przyznawane sa nagrody takie jak Grand Prix, nagroda Grand Prix za reżyserię, a także nagroda specjalna jury oraz nagroda na wykonany scenariusz oraz za rolę kobiecą w tym także nagroda za rolę męską. Obecnie przyznanie Złotej Palmy, to jedno z bardziej cennych nagród, które można otrzymać. Warto więc startować oraz uczestniczyć w festiwalu w Cannes, tym bardziej, że jest to także wydarzenia medialne. Co roku bardzo wiele osób przyjeżdża do Cannes po to, aby można było obejrzeć festiwal a także uczestniczyć w pokazach. Oferta jest bardzo bogata, tak więc podczas festiwalu można zarówno obejrzeć filmy, etiudy jak i uczestniczyć w gali honorowej. Cały festiwal w Cannes cieszy się bardzo dużą estymą, także z tego względu że przyjeżdżają na niego, najbardziej cenione oraz znane osobistości ze świata filmu. Gośćmi podczas festiwalu są: reżyserzy, aktorzy a także producenci, oraz scenarzyści a także projektanci mody oraz kompozytorzy.

Na stronie oficjalnej serwisu można dowiedzieć się szczegółów o festiwalu, a także zgłosić chęć uczestniczenia w festiwalu. Twórcy festiwalu co roku dokładają starań, aby można było obejrzeć naprawdę bardzo dobrej jakowi produkcje filmowe, ale także aby można było spędzić czas w naprawdę bardzo miłym towarzystwie.

Bardzo wiele osób decyduje się na także podczas trwania festiwalu na to, uczestniczyć w zwiedzaniu Cannes, wyjątkowego miejsca o bardzo niezwykłych walorach. Cały festiwal jest także bardzo nagłaśniany w mediach, w tym na bieżąco publikowane są noty prasowe oraz relacje dziennikarskie dotyczące wszystkich wydarzeń podczas trwania festiwalu.  Scenarzyści oraz organizatorzy dokładają starań, aby oprawa festiwalu była na naprawdę wysokim poziomie. Ze względu na rangę wydarzenia co roku festiwal filmowy w Cannes jest szeroko komentowany zarówno w prasie europejskiej jak i w prasie amerykańskiej, warto więc tu przyjechać.