Festiwal CAMERIMAGE

Festiwal Camerimage jest jednym z najbardziej popularnych oraz znanych festiwali, które organizowane są na świecie. Do 2009 roku festiwal ten organizowany był w Łodzi, a od 2010 roku oficjalnym miejscem organizacji festiwalu jest miasto Bydgoszcz, Oficjalna nazwa tego festiwalu to: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych. Podczas tego festiwalu co roku przyjeżdża bardzo wielu gości uznanych twórców filmów, w tym reżyserów, scenarzystów a także oraz operatorów. Ze względu na rangę festiwalu bardzo wiele osób w tym gości z całego świata przyjeżdża na festiwal. Warto pokazać podczas festiwalu swoje produkcje w tym etiudy studenckie oraz pełnometrażowe filmy. Cały festiwal dzieli się na część konkursową, podczas której prezentowane są filmy, które walczą o wygraną jak i w części pokazowej. Zaletą festiwalu jest to, że podczas całego jego trwania odbywają się nie tylko pokazy filmów, ale także warsztaty oraz pokazy konkursowe. A do tego seminaria oraz szkolenia, które prowadzone są przez wybitnych operatorów oraz reżyserów z całego świata.

Festiwal Camerimage cieszy się sporym uznaniem wśród osób ze świata filmowego, jak także wśród młodzieży oraz studentów. Podczas trwania festiwalu odbywają się gale oraz festyny a także retransmisje na żywe w telewizji.

Organizacją festiwalu zajmuje się Fundacja Tumult. Zaś twórcą oraz dyrektorem całego wydarzenia, jest Marek Żydowicz. Niewątpliwe  warto uczestniczyć w tego typu wydarzeniach, także ze względu na to, że podczas seansów filmowych pokazywanych jest bardzo wiele ciekawych filmów. Podczas całego festiwalu odbywają się takie konkursy jak: konkurs główny dotyczący pokazów filmów fabularnych, a także konkurs etiud studenckich, a do tego konkurs filmów dokumentalnych oraz konkurs wideoklipów. Na koniec organizowany jest konkurs filmów polskich w tym cyklicznie organizowany tematyczny pokaz filmów kina polskiego. Organizatorzy oraz uczestnicy festiwalu serdecznie zapraszają do uczestniczenia w festiwalu filmów.