FESIWAL W GDYNI

Festiwal filmów fabularnych w Gdyni cieszy się sporym zainteresowaniem, tym bardziej, że pokazom filmów towarzyszą imprezy okolicznościowe, w tym projekcje filmów premierowe. Nagroda Złote Lwy jest niezwykłym wyróżnieniem oraz szansą dla twórców, którzy chcą pokazać na festiwalu swoje dzieła sztuki. Warto dodać, że festiwal w Gdyni jest bardzo dobrze promowany.

Co roku przyjeżdża  na festiwal bardzo wiele osób, zarówno gości z kraju jak i gości z zagranicy. Powszechnie uważa się, że festiwal w Gdyni to wizytówka działań polskiej kinematografii, warto więc już dziś zapoznać się  z jego planem.

Festiwal oprócz funkcji prezentowania filmów oraz pokazywania tych najlepszych, pełni także funkcje edukacyjną.  Podczas całego festiwalu można oglądać filmy, zarówno krótkometrażowe jak i długometrażowe jak także można uczestniczyć w prezentacjach oraz spotkaniach z twórcami filmowymi. Powszechnie uważa się ,że festiwal w Gdyni to doskonały sposób na to, aby poznać aktualne projekty filmowe kina europejskiego a także po to, aby można było poznać polską kinematografię.

Warto dodać, że festiwal ten, który organizowany jest w Gdyni cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, dlatego że jest to także okazja, aby poznać wiele nowych osób. Podczas całego festiwalu organizowanych jest bardzo wiele konkursów, oraz pokazów a także konferencji. Jest to doskonała okazja do tego, aby można było poznać osobistości z dziedziny kinematografii a także młodych twórców. Z pewnością warto uczestniczyć w takich imprezach kulturalnych, tym bardziej, że jest to wydarzenia, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wśród początkujących twórców a także młodych studentów organizowanych jest wiele pokazów oraz seminariów, podczas których ma się możliwość poznania nowych osób a także poznania tajników dotyczących kinematografii. Koszt uczestniczenia w spotkaniach filmowych jest różny. Goście honorowi oraz najbardziej uznane gwiazdy świata filmowego, mogą korzystać z zaproszeń na gale oraz na poszczególne pokazy organizowane podczas całego festiwalu.