Anime to również film

Myśląc o filmach animowanych przeważnie sugerujemy się tym iż są to seriale dla dzieci. Powstało bardzo dużo produkcji pełno metrażowych, które zdobyły ogromną popularność i przyniosły niekiedy ogromny sukces finansowy. Tak też działo się w filmach anime. Powstało bardzo wiele produkcji, które stały się kultowe, zdobyły ogromna popularność oraz przyniosły niesamowite zyski. Jednym z bardzo popularnych pełno metrażowych filmów anime jest film Alkiria. Film ten opowiada o wydarzeniach w Tokio po wybuchu trzeciej wojny światowej.

Obecne Tokio to zniszczone miasto przez ogromny wybuch i będące w wielkim chaosie. W mieście rządzi przestępczość i gangi, a partyzanci nieustannie walczą z opozycją. Jednym z bohaterów jest Tetsuo który pod wpływem wypadku otrzymuje niezwykłe moce. Moce te chce on wykorzystać do odnalezienia osoby o imieniu Akira, która to spowodowała zniszczenie Tokio. Innym  popularnym anime jest Ghost in the Shell.

Film ten rozgrywa się w przestrzeni cyber punkowej. Głowni bohaterowie to ludzie połączeni z robotami. Anime to ma założenie filozoficzne i rozważa na naturą człowieka oraz jego celami w życiu. Głowni bohaterowie toczą walkę nie tylko z przestępczym światem ale także walkę z samym sobą i wewnętrznymi pytaniami.

Anime to wywarło duży wpływ na wielu twórców. Wielu z nich przyznało się do czerpania pomysłów z tego popularnego anime. Do stworzenia tego filmu używano bardzo technologicznych osiągnięć komputerowych i stworzono wiele innowacyjnych scen. Sceny te były inspiracjami dla wielu producentów filmowych. Innym bardzo popularnym anime jest Spirited Away: W krainie bogów. Jest to film pełno metrażowy który powstał w latach 2001. Film ten opowiada losy dziewczynki, która wraz z rodzicami trafia do dziwnego miasteczka. Rodzice jej zostają zamienienie w świnie a sama dziewczynka postanawia pozostać i uratować ich przed śmiercią. Okazuje się w miasteczku tym panuje całkowicie inny świat. Film ten jest jedną z najlepszych produkcji japońskich, która  zdobyła ogromna popularność. Produkcja ta stała się produkcją kultową i jednym z najbardziej kasowych filmów świata.