Znane komiksy anime

Pośród wszystkich dostępnych komiksów anime znajdą się również i takie, które można nazwać perełkami. Są to komiksy na podstawie, których bardzo często są kręcone seriale i filmy uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i młodzież, czy dorosłych. W zależności od gatunku, czy tematu, albo przeznaczenia filmu można znaleźć komiksy o podłożu erotycznym, ale również nieco bardziej upiorne, straszne, jak również zawikłane, które raczej nie będą dobrym wyborem dla małych dzieci tylko osób pełnoletnich.

Najbardziej znane anime – znane fryzury anime

Komiksy są produkowane zwykle w wersjach czarno – białych, ale coraz częściej można spotkać wersje kolorowe. Wielkie oczy, dziecięce buzie, idealne fryzury anime, to cecha charakterystyczna bohaterów anime ulokowanych w komiksach. Po tym można poznać, z jakim typem komiksu mamy do czynienia, zanim jeszcze go przeczytamy. Kategoryzując anime warto wspomnieć o kilku gatunkach tj. yaoi, yuri, shojo, sentai, czy kodomo jak i komediowe anime. Pośród rozpoznawalnych gatunków znajdą się również horror, sensacja, fantasy czy też komiksy z watkami komediowymi.

Barok w Holandii

Holandia w XVII wieku, w czasie gdy wiele państw europejskich odnosiła skutki wojny trzydziestoletniej, stała się państwem bogatym. Jako że północne prowincje uniezależniły się od katolickiej Hiszpanii, w malarstwie niderlandzkim zanikała tematyka religijna.

malarstwo holenderskie barok

Rembrandt, jeden z największych malarzy Holandii, mimo że malował tematy biblijne, ukazywał je w nowy sposób, w innym świetle. Nie były to obrazy pełne uwielbienia ukazujące Marię, za to często odbiegały od standardowego rozumienia tekstów biblijnych. Do ulubionych tematów ówczesnego okresu w Holandii należały sceny z życia codziennego, powstawało pismo barokowe. Na obrazy mogła już sobie pozwolić nie tylko szlachta, ale także kupcy – bogate mieszczaństwo. Z powodu dużego zapotrzebowania zaczęto zakładać warsztaty artystyczne. W Holandii pojawiły się pierwsze objawy kultury masowej. W warsztatach tworzono wszystko, co mogło przynieść pieniądze, na co był popyt. Popularne było także malarstwo portretowe, zaspakajało to pychę kupców, rajców, uczonych oraz członków cechów.