Komiksy anime

Dla fanów komiksów osiągalne są w sprzedaży różnorakie warianty komiksowe. Albowiem gatunków anime jest przynajmniej kilka, a każda z nich jest bardzo charakterystyczna dla swojej grupy, to warto poznać przede wszystkim to, czego można się spodziewać po dostępnych seriach komiksów w sklepach.

Otóż pierwszą z typu anime będzie seria związana z tematyką bishojo, co oznacza, że w komiksowych książeczkach będą pojawiały się młode dziewczyny będące jednocześnie bohaterkami komiksu, czy też filmu anime. Kolejną serią będą z pewnością josei, czyli anime tytułowane dziewczynom, gdzie główną bohaterką również będzie dziewczyna. Przeciwieństwem takiej serii będzie anime tytułowane chłopcom, a można ją znaleźć pod nazwą Seine. Są również komiksy anime o podłożu erotycznym, tak samo filmy. Czasami dość wulgarne japońskie anime, które jest w stanie zaskoczyć samych dorosłych. Warto również wspomnieć o anime progresywnym, czyli anime artystyczne. Anime dla dzieci kodomo, które zwraca spora uwagę najmłodszych.

Postacie w komiksach anime

Bohaterowie komiksów nieco różnią się od bohaterów innych komiksów, które są nam doskonale znane, chociażby z ekranizacji filmowych na podstawie komiksów amerykańskich, bądź te japońskich. Postacie anime są bardzo charakterystyczne, zazwyczaj są to piękne dziewczyny, z zakreślonymi atutami kobiecymi, w skąpych strojach, z długimi rozwianymi włosami, lub związanymi w kucyk, z krótkimi spódniczkami, podkolanówkami, jak również często z uwidocznionym dekoltem.

Tak samo bohaterowie płci męskiej są umięśnieni o łagodnych rysach twarzy, do których wzdychają kobiety z anime. Co więcej można spotkać również postacie, zmiksowane zwierzęta z roślinami, tworzące odrębny gatunek zwierząt, które są głównymi bohaterami filmu czy komiksu, jak również ewoluujące w miarę przypływu doświadczenia. Komiksy, filmy, gry, naklejki itd., to wszystko napędza rynek japoński. Anime jest uwielbiane przez młodzież i dzieci. Warto jednak zawsze sprawdzać, co dziecko czyta, czy ogląda, ponieważ w wielu anime są wątki erotyczne i brutalne.

Sklepy z komiksami anime

Sklepów z komiksami jest ogromna ilość również w sieci internetowej, o czym możemy się przekonać wpisując słowo kluczowe w wyszukiwarkę. Natychmiast otrzymamy propozycję komiksów, które mogłyby nas zainteresować. I choć na dzień dzisiejszy nie są one, aż tak popularne, jak filmy, czy gadżety zaprojektowane na podstawie stworzonego japońskiego świata mangi oraz anime, to nadal mają ogromną rzesze fanów. Dla kolekcjonerów, jak również zwolenników anime, komiksy są niezastąpionym źródłem rozrywki i swatem, który odpowiada nastolatkom, jak również młodszym czy starszym. W sklepach wirtualnych jest ogromna ilość komiksów z tego gatunku. Mamy podzielone anime wedle gatunku, jak również popularności komiksu. Oczywiście te mniej popularne bardzo często są równie interesujące. Po prostu na ich podstawie nie zostały nakręcone seriale czy filmy, wyprodukowane gry, ale są równie warte przeczytania, co reszta. Jednak o tym trzeba się przekonać samemu. Bowiem z pozoru nielekki gatunek filmów animowanych, czy seriali jest przeznaczony dla osób o artystycznym smaku.