Sztuki walki – sport

Na pewno znanym sportem w Japonii będą po prostu różnego rodzaju sztuki walki. Są one całkiem inne, a mogą wyglądać podobnie. Japonia szczyci się takim sportem i ma naprawdę wielu utalentowanych sportowców. Oczywiście możemy się tym wszystkim aż tak nie interesować, ponieważ nie jest to aż tak bardzo sławny sport w naszym kraju. Ludzie sami wszystko mogą na swój sposób sobie przemyśleć. Kłopotów nie ma z tym wszystkim wcale. Sztuki walki to naprawę dobra opcja. U nas zamiast tego będzie np. boks.

W sztukach walki ważne będzie to, nie jak , walczymy, ale głównie wszystko opiera się na umyśle, czyli wszystko to jak potrafimy przewidzieć ruchu przeciwnika i się przed nimi w jakiś sposób obronić. Ludzie decydują o tym sami za siebie. W Japonii od małego spokojnie można takie sztuki walki trenować. I nic dziwnego, że kojarzy nam się tak wiele z tym państwem. Znane jest np. wielu osobom karate, aikido, zapasy sumo, itd. Jest tego całe mnóstwo. Zawsze w dowolny sposób można spokojnie się tym wszystkim zainteresować. Nie ma z tym kłopotu.

Japonia jest piękna

Można śmiało powiedzieć, że Japonia będzie naprawdę bardzo piękna. Może nie dla każdego, ale jednak mimo wszystko zawsze można się w jakiś sposób na tym wszystkim odpowiednio zastanowić. Każdy będzie miał jakieś swoje zdanie na ten temat. Jednak czasem trzeba to wszystko uszanować. Zdania innych także. Japonia jest piękna pod względem wyglądu.

Szczególnie w tym okresie, gdzie kwitnie wiśnia. Warto jest chociażby raz w życiu pojechać i zobaczyć. Dla wielu osób jest to marzeniem, które nie zawsze da się w taki łatwy sposób spełnić. Każdy jednak może dużo zobaczyć np. na Internecie. Tam jest mnóstwo zdjęć, różnych relacji i wszystkiego co tylko byśmy chcieli. Warto jest poznać Japonię chociażby tylko i wyłącznie palcem po mapie. Nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Trzeba o tym kraju się czegoś dowiedzieć. Trzeba sprawdzić, jak ludzie w nim żyją i jak może to wyglądać na ich własny sposób. Japonia jest piękna, duża i bardzo dobrze się rozwija. To chyba musi o czymś świadczyć. Warto pojechać, a przygoda życia gwarantowana.

Azja – kontynent

Kontynenty świata są na pewno każdemu z nas znane. Wiemy co to jest i jak to wszystko wygląda. Polska leży np. w Europie. A znajdują się jeszcze między innymi taki kontynent jak Azja. Mieści ona w sobie naprawdę wiele państw i jest całkiem spora. Chyba można to sobie wszystko jakoś wytłumaczyć na podstawie Europy, którą jako Polacy powinniśmy bardzo dobrze znać. Azja jako kontynent jest naprawdę bardzo duża.

Wiele można o niej powiedzieć. Każdy kraj w niej może być naprawdę całkiem inni i mieć swoją odrębną kulturę. Jeśli interesuje nas taka ciekawostka to Azja jest największym kontynentem świata. O czym chyba powinniśmy w jakiś stopniu wiedzieć, chociażby ze szkoły. Azja będzie dzieliła się na 5 rejonów (tak zostało to wszystko nazwane): Azja Północna, Azja Centralna, Azja Wschodnia, Azja Południowa, Azja Zachodnia. Każdy rejon ma swoją część. Wiele można powiedzieć o historii tego kontynentu. Ale to już jest osobna wiedza każdego z nas. Zawsze w wielu różnych źródłach można coś na ten temat samemu sobie przeczytać i się tym zaciekawić.

Dużo ludności

Ciężko czasem nawet sobie wyobrazić ile jeden kontynent będzie miał w sumie ludności, jeśli policzy się każde państwo. A co dopiero będzie w Azji, skoro jest ona największym kontynentem na świecie. I w jej skład wchodzą między innymi Chiny i Japonia, gdzie ludności jest naprawdę całe mnóstwo. Tylko można sobie to wyobrazić, a nawet będzie bardzo ciężko.

Azja tak mniej więcej będzie mieściła w sobie około 50 państw. W tym wszystkim jeszcze naprawdę takie, które są duże i takie, które mają dużo ludności. Nie ma więc co się temu wszystkiemu dziwić. Taki kontynent musi w sobie pomieścić naprawdę wiele osób. Ludność będzie tutaj w tym wszystkim chyba w jakiś sposób nieobliczalna. Albo będą to wyniki po prostu z kosmosu. Nie ma na to innego sposobu. W Azji ludności jest mnóstwo. Nawet nie ma przymiotnika, aby w odpowiedni sposób wyrazić ile tego wszystkiego będzie. Ludzie mają swoje zasady i ludzie takimi rzeczami czasem naprawdę się interesują. Nie ma w tym na pewno nic złego. Czasem warto poznać różne ciekawostki.

Chiny

Państwo na pewno znane każdemu, czyli po prostu Chiny. Nie ma chyba w naszym kraju osoby, które nie będzie wiedziała niczego na temat Chin. Przecież i u nas nawet takie rzeczy istnieją, zrobione w Chinach. Są nawet u nas Chińskie Markety, gdzie można wiele kupić. Ma to wszystko swoich przeciwników i zwolenników. Na temat Chin można na pewno powiedzieć, że są bardzo ogromne i że mają swoje różne kultury. Ludzie inaczej tam żyją. Można też śmiało powiedzieć, że jest dość mocno rozwinięty przemysł i handel.

Na całym świecie można zauważyć rzeczy, zabawki, ubrania „made in China”. Jednak nie każdego to ucieszy. Można powiedzieć, że takie rzeczy z Chin będą dość tanie, ale jednak o jakości czasem nawet nie ma co opowiadać. Chiny to ogromna metropolia, a także wielka potęga na całym świecie. Niestety jednak swój rozgłos w przemyśle czasem osiągnęła dzięki temu, że wiele ludzi pracowało na to wszystko jako niewolnicy. A tak być nie powinni. Chiny są ogromne i chyba nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Tam może powstać wszystko. Więc tylko czekajmy jaka kolejna rzecz będzie w stanie nas zaskoczyć.

Inna kultura – Chiny

Można chyba sobie wyobrazić spokojnie, że w Chinach będzie panowała naprawdę inna kultura. Wszystko odbywa się na innych zasadach. Nie zawsze tak jak ludzie by chcieli, ale jednak. Osoby, które mieszkają w Chinach mimo wszystko naprawdę bardzo cieszą się życiem. Chyba nie ma w tym wszystkim nic złego. Wiele można sobie wyobrazić i wiele będzie od nas zależało. To wszystko będzie tylko i wyłącznie naszą kwestią.

Nie ma więc co się dłużej nad tym wszystkim zastanawiać. Niektórzy w Chinach prowadzą naprawdę spokojne życie. Nie każdy, ponieważ wiele się słyszy o różnych sytuacjach, ale jednak niektórzy ludzie na pewno. Pracy także na pewno tam nie będzie brakowało, chociaż wiele wiemy na temat tego, jak ta praca wygląda. Na pewno nie każdy pracuje tak jak powinien. Kultura w Chinach dla wielu osób może być spokojnie naprawdę bardzo interesująca. Można w każdy sposób się nią zainteresować. Można nawet pojechać i zobaczyć to na własne oczy. Niejedna osoba chciałaby pojechać do Chin, aby zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało. Trzeba to tylko i wyłącznie jakoś sobie przemyśleć. Nie ma z tym wszystkim kłopotu. W każdej chwili można się zainteresować.

To nie to samo

Jeśli interesuje nas np. Japonia lub jakieś inne azjatyckie państwo to oglądanie go w Internecie na pewno nie będzie takie samo, jak zobaczenie go na żywo. Ale to dla wielu osób będzie po prostu oczywiste. Można w duży stopniu się tym wszystkim interesować. Można wiele poznawać i czytać wszystkie informacje. Można także wiele wiedzieć na temat danego państwa, ale nigdy taka wiedza nie będzie taka sama, jak to, jeśli pojedziemy i zobaczymy jak to wszystko wygląda na żywo. Nie wszystkiego można nauczyć się na podstawie książki.

Czasem po prostu trzeba to wszystko poznać, zwiedzić i zobaczyć. Spokojnie każdy mimo wszystko na taką podróż może sobie pozwolić. Wystarczy sobie wyznaczyć cel i uzbierać z tego wszystkiego jakieś pieniądze. Nie ma w tym wszystkim nic złego. Nie ma także co ku temu żadnych wątpliwości. Tak wiele może od nas zależeć, że wystarczy tylko się tego wszystkiego nauczyć. Nigdy książka ani jakieś zdjęcie nie zastąpi nam widoku na żywo. Nie będzie to wszystko takie same i po prostu trzeba to tylko sobie wyjaśnić. Nie ma z tym wszystkim najmniejszego problemu. Tak wiele możemy zawsze i tak wiele będzie zależało tylko i wyłącznie od nas. Nie ma innego sposobu na to wszystko.

W Chinach są inni ludzie

Chyba nie ma żadnych wątpliwości, że w Chinach będą nieco inni ludzie niż my. Jak wiemy Chińczycy nie wyglądają tak samo. Niestety często w naszym kraju są wyśmiewani, a nie powinno tak być. Są to takie same osoby jak my. Co z tego, że wyglądają inaczej. Różnią się tylko po prostu twarzą, ponieważ mają skośne oczy, co raczej jest tylko znakiem krajów azjatyckich, a nie tym, że ktoś wygląda po prostu gorzej.

W Chinach są inni ludzie i mają także naprawdę bardzo inną kulturę, którą każdy spokojnie powinien na swój sposób uszanować. Każdy człowiek ma prawo do tego, aby czuć się swobodnie i aby móc mieć swoje zdanie. Są także innymi ludźmi pod względem wiary. Oczywiście nie każdy będzie takim samym człowiekiem. U nas ludzie także różnią się pod różnymi względami. W Chinach są inni ludzie i trzeba to zrozumieć, szczególnie wtedy, kiedy jeszcze odwiedzamy ich kraj. Oni przyjmują turystów, więc i my powinniśmy przyjąć ich. Warto jest sobie to wszystko przemyśleć, jeśli będziemy mieli inne zdanie na ten temat. Przecież to też są ludzie. I co z tego, że wyglądają nieco inaczej.

Nie zawsze można się porozumieć

Czy kiedyś ktokolwiek miał kontakt z jakąś osobą z Chin czy też np. z Japonii ? Na pewno. I chyba można zauważyć, że bardzo trudno jest się z nimi porozumieć, szczególnie jeśli nie mówią w innym języku, np. niemieckim, angielskim, itd. Jak wiemy chiński czy też japoński to bardzo trudny język dla nas. Nie każdy się uczył i nie każdy się nad tym zastanawiał.

Ale można czasem naprawdę całkiem sporo poznać. Trzeba to sobie tylko i wyłącznie na swój sposób przemyśleć. Ludzie mają swoje opinie i chyba nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak kiedyś ktoś chciał porozmawiać z jakimś Chińczykiem to chyba marne szanse. Ich język będzie trudny dla nas, nasz język będzie trudny dla nich. Oni nie mają normalnych liter. Chyba możemy na już pomyśleć o piśmie chińskim, jak ono wygląda. Nie każdy będzie w stanie, ale jednak mimo wszystko warto próbować. Chociażby na migi. Ważne będzie takie przeżycie. A jeśli dodatkowo jakaś osoba z Chin potrafi choćby i po angielsku to dodatkowo może nas w jakiś sposób nauczyć czegoś swojego. Nie ma z tym kłopotu. Nawet taka wiedza na pewno kiedyś się nam przyda.

Wiele ludzi podróżuje

Podróżników w naszym kraju na pewno nie brakuje. Wiele osób będzie decydowało się na różnego rodzaju podróże i naprawdę nie ma w tym nic złego. Są także takie osoby, które będą podróżowały w stronę wszystkich azjatyckich państw. Przeżycie takiej podróży na pewno będzie niezwykle ważne. Chyba można to sobie na swój sposób wytłumaczyć. Nie ma w tym nic złego. Każdy na coś może sobie pozwolić. Ludzie podróżują i nie ma w tym wszystkim na pewno nic złego.

Chyba każdy jest w stanie sobie to przemyśleć. Lubimy podróże i będziemy się nimi interesowali. A Azja na pewno dla wielu jest ciekawym miejscem. Warto przecież poznać inny świat. Warto jest sprawdzić, czy to wszystko jest takie, jak każdy opisuje. Dla wielu osób podróż do Azji, czy też konkretnie np. do Chin będzie jakimś spełnieniem marzeń. Można to na swój sposób jakoś zrozumieć. Nie ma w tym na pewno nic złego. Każdy może mieć w tej kwestii swoje prawa, więc po prostu przemyślmy sobie taką podróż, a na pewno nie pożałujemy. Jest to ciekawe przeżycie. Na pewno.

Manga

Można śmiało powiedzieć, że każdy zna mangę. Każdy w jakiś sposób się w tym temacie orientuje. Dla wielu osób są to po prostu postacie z dużymi oczami. Manga będzie nam się kojarzyła z Japonią. Jest to tak jakby coś w formie komiksu, chociaż spotyka się także takie kreskówki. Ciężko jednak określić jak manga jest w tamtym kraju traktowana. Czy jako bajka dla dzieci czy już nieco starszych osób.

W naszym kraju tym wszystkim zazwyczaj interesują się nastolatkowie. Lubią się przebierać w stroje takich postaci i upodabniać się do nich. Co na naszych ulicach, w naszym kraju nie jest dobrze odbierane, ani nie uważa się to za normalne. Ludzie mają swoje prawa. Mogą mieć takie hobby i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Chyba nie ma w tym wszystkim aż tyle złego. Krzywda raczej nigdy się nikomu nie dzieje, więc można na swój sposób to wszystko sobie przemyśleć. Mamy swoje prawa i swoje możliwości, więc uszanujmy je wszystkie. Manga może być dla każdego, jeśli po prostu nas zainteresuje. Warto sprawdzić ten temat, jeśli nas ciekawi.

Rozwinięty kraj

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Chiny będą naprawdę rozwiniętym krajem. Wiele się tam dzieje i wiele się tam rozwinęło. Przecież wszystkie produkcje mogą spokojnie iść na cały świat. Nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Ludzie spokojnie mogą sami na wszystko się decydować. Przecież warto jest sobie to wszystko przemyśleć. Chiny są ważne i grają naprawdę wielką rolę w przemyśle i handlu całego świata.

Rozwija się tam wszystko nadal i nic tyle jednak w jakiś sposób powinniśmy się z tego cieszyć. Mimo tego, że chiński towar czasem nie należy do najlepszych to ludzie i tak w jakiś sposób będą się nim interesowali, bynajmniej w naszym kraju, ponieważ wiele osób będzie z tego wszystkiego na spokojnie sobie korzystało. Kłopotu nie ma z tym najmniejszego. Chiny są krajem rozwiniętym i nie ma nikt co ku temu żadnych wątpliwości. Dzięki temu wszystkiemu nasz kraj także spokojnie na swój sposób może się rozwijać. Wiele od tego zależy. Zacznijmy to wszystko doceniać, a nie tylko krytykować, ponieważ my także wiele na tym wszystkim zyskamy.

Japonia – daleki kraj

Wiele osób po prostu będzie uważało Japonię jako bardzo odległy kraj. Nie ma co się dziwić. Nie każdy ma możliwość tam pojechać. Dla wielu osób po prostu będzie to za daleko. Wiele osób także kryje się za tym stwierdzeniem, ponieważ boją się nieznanego miejsca. Nie wiedzą co w tym wszystkim może ich czekać. Ale na pewno nie trzeba się obawiać. No i mimo tego wszystkiego, że jest to naprawdę daleko to można spróbować.

Nie ma z tym kłopotu. Ludzie na wiele mogą sobie pozwolić. Można zwiedzić Japonię tylko wtedy, kiedy chcemy. Nie trzeba obawiać się, że jest to daleko. Jeśli będzie to naszym marzeniem to wszystko będzie spokojnie dla nas. Trzeba to zacząć rozumieć. Przecież nie ma w tym wszystkim nic lepszego, ani nic ważniejszego. Mamy swoje możliwości, więc po prostu o nich pamiętajmy. Nie jest to wcale wszystko daleko. To tylko my czasem stwarzamy sobie takie pozory. Ogólnie nie ma w tym wszystkim niczego złego. Można się nad tym skupić. Wiele od nas zależy, więc spokojnie zdecydujmy się na to wszystko. Naprawdę można i naprawdę będzie warto. Każdy ma możliwości, aby pojechać do Japonii i ją zwiedzić.

Inna władza

W naszym kraju władza to Prezydent, Premier, cały rząd, itd. W Japonii wygląda to wszystko nieco inaczej. Tam rządzi cesarz i jest on traktowany jak największa i najlepsza osoba. Można nawet powiedzieć, że jest traktowany jak świętość. W Japonii trzeba podporządkować się jego władzy. Nie można się sprzeciwiać, ponieważ może to wszystko grozić naprawdę przeróżnymi karami, a nawet śmiercią. Mało kto będzie miał swoje zdanie na temat polityki. Cesarz jest ważny i jego władza będzie na pewno niepodważalna.

Wiele się na ten temat słyszy i wiele na ten temat można przeczytać. Tytuł hymnu Japonii to nawet w przetłumaczeniu „Rządy cesarza niech trwają lat tysiące”. To także spokojnie wiele może nam powiedzieć o całej sytuacji. Cesarz jest ważny i nie można tego w żaden sposób zmienić. Taka właśnie będzie polityka Japonii. Nie można z tym walczyć. Nikt chyba nawet ze strachu nie chce próbować. Dla nas może być to niedorzeczne, jednak mimo wszystko tam ludzie są do tego przyzwyczajeni. Tam władza cesarza ma także związek z religią, więc naprawdę można dzięki temu zauważyć, że jest to niepodważalne.

Róże poglądy

W Japonii poglądy na pewno będą różniły się od tych naszych i nie ma się co dziwić. Przecież tak wszystko wygląda inaczej. I polityka i religia. Nie można tego nawet wszystkiego do siebie porównać. Ludzie mają swoje możliwości i spokojnie można na to wszystko sobie pozwolić. Nie ma w tym nic złego, ani nie ma w tym nic nagannego. Nas kształtuje zazwyczaj kraj, w którym się urodziliśmy i w którym mieszkaliśmy jakiś czas.

Dla nas normalne są nasze poglądy, a dla ludzi w Japonii ich poglądy. I nie ma co się nad tym zastanawiać. Przecież dla każdego ważne może być coś innego i nie ma w tym nic złego. Nie można także porównywać takich poglądów do siebie, ponieważ są one zupełnie innymi czynnikami ugruntowane. Wiele od nas samych zależy. Możemy o swoje poglądy spokojnie zadbać, ale na pewno nie możemy ich nikomu narzucać. Doceniajmy wszystkie nasze opcje. Nasze poglądy będą naszą sprawą i nie można od nikogo tego wszystkiego egzekwować. Tak wiele mamy swoich zdań, że nie ma na to wszystko innego sposobu. Warto jest zapamiętać to sobie.